Novinky v KNBJ

Chceme tu zostať

Chceme tu zostať

Komunitná nadácia Bardejov sa zapojila do celoslovenskej mobilizačnej predvolebnej kampane s názvom Chcem tu zostať. Rozhodli sme sa vyjsť medzi obyvateľov na sídliská a vytvoriť príjemnú atmosféru, pretože my to, že tu máme demokraciu, považujeme za dôvod k oslave. S našim Festivalom demokracie v Bardejove sme si naplánovali navštíviť spolu 4 sídliská: Poštárka, Vinbarg, Družba a Obrancov mieru.  Na každé sídlisko prinášame zaujímavých hudobných hostí, hry, súťaže a samozrejme diskusie. Na jednom zo sídlisk (27.9.) budeme diskutovať aj s jednou z ambasádoriek kampane Veronikou Cifrovou Ostrihoňovou. V diskusiách nepreferujeme žiadnu politickú stranu, hovoríme o voľbách ako o nástroji občianskej participácie, ktorá je v demokracii nevyhnutná.

V súvislosti s touto témou vytvorilo Centrum komunitného organizovania v Banskej Bystrici veľmi užitočnú a praktickú príručku, ktorá môže občanom pomôcť nájsť odpovede na otázky – ako sa rozhodovať pri výbere konkrétnej politickej strany, ktorú si vo voľbách zvolia. No nezostáva len pri téme volieb, ale ponúka aj tipy, čo robiť mimo volieb, aby sme našu demokraciu posilňovali. Príručku si môžete stiahnuť v elektronickej forme – Keď nevolíš, rozhodujú o tebe iní.

Veríme, že tieto aktivity a informácie prispejú k tomu, aby sme si boli vedomí svojej zodpovednosti za stav demokracie na Slovensku, vážili si, že ju máme a vedeli to oslavovať aj inokedy ako 17.novembra.

 

Veronika Pachová

správkyňa KNBJ

 

Share this post